امامزاده سید محمد (گنبد خشتی) متعلق به عصر صفوی می باشد و در شهر مشهد، حاشیه ی خیابان طبرسی قرار دارد، که نسب وی با چندین واسطه به امام هفتم، امام موسی کاظم (علیه السلام) می رسد. این بنا جزو آثار به ثبت رسیده ملی ایران است. به دلیل خشتی بودن مقبره، آن را به نام گنبد خشتی می شناسند. این آرامگاه از دو بخش تشکیل شده است.

بنای امامزاده در عصر قاجار مورد بازسازی قرارگرفت و کتیبه های جدیدی در زیر گنبد نصب گردید. پس از گذشت مدت ها بنا احتیاج به بازسازی دوباره پیدا کرد که بدین ترتیب در این بازسازی قسمتی از کتیبه هایی که سوره های واقعه و ملک بر روی آن حکاکی شده بود، دیده شد و سازمان میراث فرهنگی درصدد بازسازی این بنا به صورت اولیه ی آن درآمد.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید! بازار فردوسی مشهد

در کف مقبره، سنگ قبر با ارزشی با طرح های بسیار زیبا و منحصر به فردی طراحی شده است. سنگ به صورتی می باشد که نسب و نام سلطان محمد تا امام علی (ع) بر روی آن نقش بسته است. با گذشت زمان، بخش های پایینی کتیبه که با زمین در تماس بوده ازبین رفته است اما مابقی کتیبه قابل خواندن می باشد. روزهای خاص زیارت این امامزاده چهارشنبه و جمعه می باشد که مخصوص زیارت امام موسی کاظم و نسب ایشان می باشد.