plane car building loader animation

جاهای دیدنی مشهد

divider image
به فاصله حدود ۸۰ كیلومترى مشهد و در سمت شرق روستاى رباط سفید

آتشکده بازه هور رباط سفید کهن ترین چهارتاقی ایران است که اسناد تاریخی و پژوهش های باستان شناسی در این منطقه گویای این مطلب است. این چهارتاقی در زمان اشکانیان ساخته شده است و علاوه بر اینکه کهن ترین چهارتاقی در ایران می باشد ،قدیمی ترین گنبد جهان هم هست (به گفته ی باستان شناس مشهور، آرتور پوپ) و این آتشکده اولین اثری است که در سال 1310 در خراسان رضوی به ثبت ملی رسیده و جای خود را در تاریخ و فرهنگ خراسان باز کرده است. بازه هور بنایی ارزشمند است که به تاریخ قبل از اسلام بر می گردد.

خراسان رضوی-مشهد-بلوار امام رضا- حرم امام رضا (ع)

حرم رضوی یا حرم مطهر امام رضا (ع) مدفن امام هشتم، علی بن موسی الرضا می باشد که در خراسان رضوی در مرکز شهر مشهد قرار دارد و برای شیعیان بسیار محترم و مقدس است.

پارکینگ : پولی
تاکسی : دارد
اتوبوس : دارد
سرویس بهداشتی : دارد
آب آشامیدنی : دارد
خراسان رضوی- مشهد- حرم امام رضا(ع)- مسجد گوهر شاد

بزرگترین مسجد در آستان قدس رضوی (ع) مسجد گوهرشاد است، جزو مهم ترین صنعت معماری ایران و آثار تاریخی مشهد محسوب می شود، روزانه بازدیدکنندگان و زائرین زیادی را دارد

سرویس بهداشتی : دارد
آب آشامیدنی : دارد
خراسان رضوی- مشهد- بلوار خیام- منطقه گردشگری سپاد روبه روی الماس شرق باغ پرندگان

این باغ اولین باغ پرندگان در شرق کشور بوده که در منطقه ی سپاد احداث شده است و پرندگانی از کشورهای آفریقایی و انواع کمیاب آسیایی و ایرانی در این باغ وجود دارد.

استان خراسان رضوی، توس، بلوار شاهنامه

مقبره فردوسی در شهر توس، در 20 کیلومتری مشهد قرار دارد. داخل آرامگاه فردوسی و سنگ مزار به صورت مقبره ی کوروش و بناهای پرسپولیس در پاساگارد احداث شده است.

خراسان رضوی- غرب شهر مشهد- حاشیه بزرگراه وکیل آباد – ضلع شمال غربی تقاطع آزادی

پارک و شهربازی ملت در غرب شهر مشهد واقع شده و جزو بزرگترین شهربازی های ایران محسوب می شود، دارای چرخ و فلک بسیار مرتفع و وسایل بازی مدرن می باشد.

فضای بازی کودکان : دارد
سرویس بهداشتی : دارد
آب آشامیدنی : دارد
خراسان رضوی- مشهد- انتهای بلوار وکیل آباد

از جاذبه های بسیار دیدنی مشهد می توان به پارک وکیل آباد اشاره کرد ، در نزدیکی این پارک مکان های دیدنی دیگری مانند باغ وحش وکیل آباد و پارک شادی نیز وجود دارد

خراسان رضوی- مشهد- شاندیز

منطقه ی ییلاقی شاندیز از مکان های گردشگری شهر مشهد است که در سال ۱۳۸۴ طبق تصویب دولت و هیات وزیران ، تنها منطقه ی برگزیده ی بین‌المللی گردشگری ایران معرفی شد.

خراسان رضوی- مشهد- انتهای جاده وکیل آباد- طرقبه

یکی از شهرستان های شاندیز، شهر طرقبه است، در این منطقه باغ های متعددی وجود دارد که پوشیده از درختان میوه مانند گیلاس و سیب می باشد و دارای آب و هوای دلپذیری است

خراسان رضوی- مشهد-طرقبه كيلومتر ٢ جاده نقندرمجموعه تفريحي گردشگري چاليدره

سالانه گردشگران بسیاری به منطقه ی چالیدره ی مشهد می آیند. این دره در شهرستان طرقبه وجود دارد که از جاذبه های طبیعی به حساب می آید.

پارکینگ : دارد
کارت خوان : دارد