از عجیب ترین و جذاب ترین پارک های علمی ایران، پارک علمی بازیما در مشهد، طبقه چهارم مجتمع وصال، در منطقه گردشگری سپاد می باشد.که بخش هایی از آن به صورت نمایشگاه درآمده، این پارک درسه قسمت نجوم، زمین شناسی و زیست شناسی به شکل منحصر به فردی، به فعالیت اکتشافی و علمی می پردازد و مکانی جذاب را برای خانواده ها فراهم می کند.

وسعت پارک علمی پروفسور بازیما، حدودا به 2400متر می رسد و دارای فضایی تفریحی و آموزشی بوده که طراحان با دقت بسیار به ساخت آن پرداخته اند و بازدیدکنندگان بسیاری را روزانه دارد. تلاش طراحان در زمینه ی فهم بیشتر و بهتر جهان خلقت، اسکلت دایناسورها، آشنایی با قسمت های گوناگون بدن انسان، جانوران دریایی، سیارات و.... بوده است. لازم به ذکر است که پارک علمی بازیما نخستین بار در ایران بازگشایی گردید و در سطح جهانی نیز جزو سومین پارک علمی محسوب می شود.

از جهتی دیگر در این پارک، کارگاه های مختلفی قرار دارد که به دانستنی های بازدیدکنندگان افزوده و همچنین اکتشافات را در کنار بازی برای آن ها تشریح می کند. این فضای بازی تاثیر بسزایی در یادگیری و افزایش علم کودکان داشته و به آن ها را در تفهمیم این موضاعات کمک می کند. از این فضای علمی و تخیلی می توانید در روز دیدن کنید و به سوالات بسیاری که در ذهن کودکانتان وجود دارد به خوبی پاسخ دهید.