مسجد جامع معروف به میان ده یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان بشرویه از توابع استان خراسان جنوبی است که در زمان فتح ایران در سال 1030 هجری قمری توسط حسین نامدار و مسلمانان در دوره صفویه بنا شده است. جنس مصالح به کار رفته در این بنا به طور کامل گل و آجر می باشد. سقف آن حلالی شکل و در قسمت ورودی آن اطلاعاتی مربوط به زمان ساخت و در بعضی از قسمت ها آیات قرآن به خط کوفی بسیار زیبا نوشته شده است.

مساحت مسجد جامع میان ده بشرویه حدود 850 متر مربع می باشد. در کنار مسجد آب انبار، حسینیه و مدرسه علمیه قرار گرفته است. همچنین سردر این مسجد تزئینات به کار رفته و دو سکو جهت نشستن و استراحت افراد در این قسمت دیده می شود. در اطراف حیاط مرکزی مسجد دوازده ستون آجری وجود دارد. مسجد جامع میان ده با توجه به قدمت بالایی که دارد، زیبا و همچنان جذاب به نظر می رسد و علاوه بر این که مکانی مذهبی به شمار می آید اما نظر هر رهگذری را با توجه به ویژگی های خاصی که دارد جلب می کند. 

در سال 1391 با هزینه 50 میلیونی از هزینه هایی که به مرمت مساجد اختصاص داده شده و کمک های مردمی کار مرمت این مسجد را آغاز کردند که طی این اقدام، مرمت و کف سازی محوطه با کف فرش، تامین و بهسازی نور و روشنایی مسجد، باز سازی و تعویض در و پنجره، اندود کف در شبستان،سبک سازی پشت بام و ... صورت گرفت. مسجد جامع میان ده در 8 مرداد 1381 با شماره 5908 به ثبت رسید.