فرهنگسرای بهشت در استان خراسان رضوی و در شهر مشهد واقع شده است. این فرهنگسرا از جمله بناهای محله ی سراب شهر مشهد می باشد و از آثار به ثبت رسیده ی ملی ایران محسوب می شود.  فرهنگسرا متعلق به عصر پهلوی اول  بوده و دارای پیشنیه ی تاریخی 80 ساله است. این بنا در ابتدا به عنوان مدرسه (دبیرستان مستوفی) استفاده می شد و در سال 1383 به فرهنگسرای بهشت تبدیل شد. جهت آشنایی مسافران و زائرین حرم مطهر با حوزه ها و ابنیه های تاریخی، کانون مشهدشناسی در فرهنگسرای بهشت راه اندازی شد.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : بازار جنت مشهد  و بازار گوهرشاد مشهد

از جمله ارکان مهم برای شناساندن فرهنگ شهری در فرهنگسرای بهشت می توان به اتفاقات تاریخی، مفاخر و رفتار هویت زا اشاره کرد. طرح های زیبا و دیدنی بسیاری در فرهنگسرا به نمایش گذاشته شده است از قبیل این طرح ها می توان بازار قدیم مشهد، هفت خوان رستم و سهراب، نمایشگاه منظومه شمس، تابلوی نقش برجسته و سفال و باشگاه مشهد شناسی را نام برد. شناساندن شخصیت های برجسته ی شهر مشهد به عنوان یکی از مهمترین اهداف این فرهنگسرا محسوب می شود که در ده بخش در پارک موضوعی سرای مفاخر انجام می پذیرد. 

در این پارک بخش حدیث نامداران، شخصیت های فرهنگی و ادبی مهم شهر مشهد مانند ابوالقاسم فردوسی معرفی شده است و دربخش منظومه عشق به روایت تاریخ معاصر این شهر از زمان «حکومت رضاخانی و کشف حجاب» تا دفاع مقدس قرار دارد، داستان های شاهنامه در بخش دیگری از این پارک به نمایش گذاشته شده است.