روستای اسفهرود کجاست

 روستای اسفهرود از روستاهای گردشگری استان خراسان جنوبی و از توابع دهستان باقران می باشد که در 15 کیلومتری جنوب شرقی شهر بیرجند واقع شده است. این روستا که در دل رشته کوه های معروف باقران قرار دارد، از نقاط کوهستانی شهرستان بیرجند به شمار می رود. موقعیت مکانی این روستا سبب شده  که آب و هوای آن همواره جهت گردشگری مساعد باشد، به خصوص در فصل های بهار و تابستان که آب و هوای خوبی دارد.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید: باغ بهلگرد

اغلب مردم روستای اسفهرود به شغل کشاورزی مشغول هستند. بنابراین، در اطراف روستا باغ های کشاورزی زیبایی را مشاهده خواهید کرد که عمده محصولات آن میوه هایی چون انگور، عناب و گردو است. از جمله غذاهای محلی اسفهرود آب دوغ خیار، انواع اشکنه، قروت، شیربرنج، غلور، نان جوش، آش برنج و کاچی  را می توان نام برد. جمعیت این روستا در حدود 192 نفر (در سال 1385) می باشد.

قنات اسفهرود 

در روستای اسفهرود قنات بزرگی به طول حدود 2300 متر و عمق 40 متر وجود دارد که آب کشاورزی مردمان روستا را تأمین می کند. قنات بزرگ این روستا که در دل رودخانه فصلی بسیار بزرگی واقع شده، در فصل زمستان آب آن افزایش یافته و جوابگوی کشاورزی مردم روستا در طول سال است. بنابراین، گردشگری به روستای اسفهرود سبب خواهد شد که از تماشای این روستای زیبا و رودخانه بزرگ، قنات، باغ ها، مناطق کوهستانی و ... آن نیز لذت ببرید. همچنین اگر قصد کوهنوردی را دارید، روستای اسفهرود یکی از گزینه های مناسب در استان خراسان جنوبی می باشد.

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم