plane car building loader animation

جاهای دیدنی بیرجند

divider image


استان خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند -10 کیلومتری شرق بیرجند روستای شوکت آباد کنار جاده بیرجند به زاهدان.

باغ شوکت آباد بیرجند یکی از زیبا‌ترین و چشم نواز‌ترین باغ های شهر بیرجند است که در 5 کیلومتری شرق این شهر قرار دارد. وجود عمارتی زیبا در باغ شوکت آباد باعث شده که این مکان با نام باغ و عمارت شوکت آباد شهرت یابد. قدمت این عمارت به دوران قاجار بر‌می‌گردد.

پارکینگ : دارد
نمازخانه : دارد
بوفه خوراکی : دارد
سرویس حمام : دارد
سرویس بهداشتی : دارد
سایر امکانات
استان خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند - بیرجند ،خیابان مطهری

ارگ کلاه فرنگی بیرجند یا ارگ حسام الدوله از جاهای دیدنی بیرجند و از آثار ملی ایران است. این بنا در دوره قاجار و بین سال‌های ۱۲۶۴ تا ۱۳۱۳ هجری قمری ساخته شده‌است .

استان خراسان جنوبی، شهرستان بيرجند، خیابان جمهوری قلعه بیرجند

قلعه تاریخی بیرجند در مرکز شهر و در میدان امام حسین واقع شده است که ساخت آن به دوره صفویه برمی گردد.از ویژگی های این قلعه می توان به هفت برج نگبانی آن اشاره کرد.

اتوبوس : دارد
استان خراسان جنوبی، بيرجند، میدان موزه (میدان مادر)، بلوار معلم

باغ و عمارت اکبریه از جاذبه های تاریخی بیرجند بوده و در میدان موزه انتهای خیابان معلم این شهر قرار دارد.باغ اکبریه در دوران زندیه توسط شوکت الملک در دوطبقه ساخته شده است.

استان خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند - خیابان منتظری ،کوچه پست قدیم ،روبروی مدرسه شوکتیه.

بنای تاریخی خواجه خضر در شهر بیرجند، روبروی مدرسه شوکتیه قرار دارد، این بنا از معدود بناهایی با کاربری مسجد و آرامگاه است که در عصر قاجار احداث شده و پلان تک ایوانی، تزئینات آجرکاری و رسمی‌بندی ایوان از ویژگی‌های منحصر به فرد آن بشمار می آید.

خراسان جنوبی، بیرجند، خیابان مطهری، مطهری ۳، زورخانه امیر عرب

موزه میراث پهلوانی در سال 1385 در محل زورخانه قدیمی امیر‌عرب معروف به زورخانه لوبند به بهره برداری رسید. زورخانه امیر عرب دارای قدمتی بیش از 200 سال (اواخر دوره قاجار) است، در آن زمان در فاصله دو بند مشهور «حاجی محمد جعفر» و «باروت کوبان» که در یک کوچه فرعی قرار داشت

خیابان معلم، میدان موزه، مجموعه باغ و عمارت اکبریه

تعداد 15 موزه فعال در استان خراسان جنوبی، در شهر بیرجند قرار دارد که موزه حیات وحش بیرجند از موزه های معروف این استان می باشد. 

استان خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند - موزه مردم شناسی بیرجند

این موزه در عمارت مرکزی اکبریه به بهربرداری رسیده گوشه‌ای از معیشت، مشاغل و حرف منطقه جنوب خراسان به نمایش گذاشته شده است.

استان خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند - 15 کیومتری جنوب شرقی شهر بیرجند - روستای اسفهرود

روستای اسفهرود از روستاهای گردشگری استان خراسان جنوبی و از توابع دهستان باقران می باشد که در 15 کیلومتری جنوب شرقی شهر بیرجند واقع شده است.

استای خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند - روستای خنگ

روستای خنگ از روستاهای استان خراسان جنوبی بوده و در دهستان القورات واقع شده است. این روستا دارای باغات، منازل منحصر به فرد، زمین های کشاورزی آبخیزی و چندین چشمه می باشد، بافت سنتی بکار رفته در روستا آن را به یکی از جذاب ترین روستاهای استان تبدیل کرده است.