بازار سرشور کجاست

بازار هایی که قدیمی هستند، همیشه برای زائران و گردشگران هر قشری لذت بخش بوده. بازار سرشور که دیدنی های مشهد است، یکی از بازار ها است. این بازار یکی از مراکز خرید مشهد است که پیشینه تاریخی دارد و ثبت آثار میراث فرهنگی شده است. این بازار در خیابان خسروی نو مشهد قرار گرفته، در زمان های گذشته این بازار مکانی برای کاروانها و زائران بوده و دارای یک حمام بوده، گفته میشود در زمان های قدیم عزاداران که به مشهد سفر میرفتند، قبل از زیارت خود را غسل میکردند و بعد به زیارت حرم مطهر میشدند.

 قسمت داخلی بازار سرشور مشهد

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : بازار جنت مشهد

بسیاری از این بازار های قدیمی که می توان گفت شناسنامه این شهر بزرگ و مذهبی می باشند در حال تخریب و فراموشی هستند که نیاز به حمایت همه جانبه تمامی ارگان ها است. در بازار سرشور مشهد شما زائران عزیر می توانید سوغات مشهد، پوشاک، کفش و کیف و همچنین مواد غذایی مورد نظر خود را تهیه نمایید.

بازار سرشور مشهد

محله سرشور یکی از محله های قدیمی مشهد است که نام دقیق آن مشخص نیست ، در جنوب شرقی محله سراب و غرب حرم مطهر واقع شده بود و بعد از محله سراب ، اشرافی ترین محله شهر محسوب می شد. . بازار اصلی مشهد از این محله آغاز و پس از رسیدن به حرم مطهر رضوی به محله نوغان رسید.

 عکسی از بازار سرشور مشهد

گردشگری 724: ما خوشحال خواهیم شد اگر شما تجربه خود را از سفر به این جاذبه دیدنی و جذاب در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم