منطقه تبادکان مشهد که از جمله جاهای دیدنی مشهد است، در اطراف شهر مقدس مشهد امام زاده های زیادی وجود دارد که هر کدام می توانند مقصدی برای سفر در روزهای برفی زمستان باشند که ضمن بهره بردن از معنویات به افراد اجازه میدهد تا از طبیعت زیبای اطراف مشهد در زمستان بهره کافی را ببرند، که جمله این امامزاده ها، امامزاده تبادکان مشهد است.

این مقاله خواندنی را از دست ندهید: بهترین مراکز خرید مشهد

تبادکان مشهد کجاست؟

تبادکان در بخش مرکزی شهرستان مشهد قرار دارد، تبادکان مشهد دارای پنج امام زاده از نوادگان امام چهارم شیعیان می باشد. این امامزادگان در سال 1386 به وسیله اهالی روستا کشف و توسط متخصصین امور دینی و امور خیریه تایید شدند، پس از آن شجره نامه هایی به نام های فاطمه خاتون (دختر امیر)، سید امیر حسین (پسر امیر)، سید امیر کمال الدین (پدر) و سید کمال الدین محمود (نوه) کشف شد که گواهی کاملی بر صحت این نوشته ها و اطلاعات می باشد و اکنون با گذشت چند سال از کشف این امامزاگان هزینه حدود 400 تا 500 میلیون جهت ساخت و تجهیز این آرامگاه ها شده است.

این جاذبه نزدیک را ازدست ندهید: آبشار آبگرم کلات

 

منطقه تبادکان مشهد کجاست

در این مکان امکانات رفاهی برای زائرین این امام زادگان فراهم گشته است. آستان مقدس امام زادگان تبادکان مکان زیارتی ساده و صمیمی می باشد که همین امر باعث شده است که زائرین زیادی را از مناطق مختلف به سمت خود جذب کند. 

فاصله ی مشهد تا تبادکان

روستا تبادکان از جمله اماکن مذهبی مشهد منطقه ای وسیع در فاصله 43 کیلومتری در شمال شرق مشهد مقدس قرار دارد.