plane car building loader animation

جاهای دیدنی فریمان

divider image
خراسان رضوی-فریمان

این باغ در هسته مرکزی شهر قرار دارد و محلی دلنشین برای گذراندن اوقات مسافران و گردشگران است.

52 كيلومتري فريمان و در روستايي به نام رزمگاه

یکی از زیباترین آثارتاریخی فریمان ایوانی است که براساس مستندات تاريخي محل مبارزه رستم و اسفنديار است.وبه رزمگاه مشهور می باشد.

در 86 کیلومتری مشهد و در 12 کیلومتری جنوب شهر فریمان

این سد از بند های باستانی ایران می باشد و همین طور برای ایجاد مکانی برای رفاه حال گردشگران توجه شده است.

شهر سفید سنگ و در فاصله ۵۷ کیلومتری فریمان

آبگرم شاهان گرماب فریمان، دارای خواص درمانی بی نظیر و جزو بهترین آبگرم های جهان است که آبی قابل شرب دارد و وجود سیلیکات در آن به بهبود امراض پوستی کمک می کند.این ابگرم از توابع شهر سفید سنگ در شهرستان فریمان استان خراسان رضوی است که در نقطه ای کوهستانی قرار گرفته است.

کیلومتر 34 مشهد به فریمان(سه راهی سنگ بست) 850 متر به سمت سرخس

محوطه تاریخی سنگ بست شامل بازمانده هایی از بناهای ارسلان جاذب و شهر تاریخی سنگ بست است که گفته می شود تنها آثار تاریخی باقیمانده از دوره غزنویان و قدیمی ترین مناره آجری ایران اسلامی است. این بنا و بناهای مربوط به آن مثل کاروانسرا و حمام و بازار و مسجد در زمان سلطان محمود غزنوی توسط ارسلان جاذب ساخته شد و قدمتی حدود هزار و صد سال دارد.  ارسلان جاذب در زمان فردوسی زندگی می کرده و در شاهنامه از او به خوبی یاد شده است.

در فاصله ۳۵ کیلومتری شهرستان فریمان از توابع بخش قلندرآباد

چهارتکاب روستایی از بخش قلندر آباد فریمان است. این روستا در فاصله 35 کیلومتری از مرکز استان قرار گرفته است. این منطقه کوهستانی شامل آبشارهایی دیدنی و کوه هایی بلند و زیباست که مورد علاقه گردشگران می باشد و جذابیت خاصی به این منطقه بخشیده است.

خراسان رضوی، فریمان، جاده سد فریمان، نزدیک سد فریمان

برج واقع فریمان بر روی تپه ای در نزدیکی سد فریمان و به صورت دایره وار بنا شده است. گفته می شود که سبک معماری آن مربوط به دوره پهلوی اول است. ظاهر این سازه بی شباهت به فانوس دریایی نیست. این برج دارای 4 پنجره به سمت جهت های اصلی جغرافیایی می باشد که در آن زمان برای دیده بانی و نگهبانی مورد استفاده قرار می گرفته است؛ اما کاربرد اصلی آن تولید برق و پمپاژ کردن آب بوده است.

شمالاً: از روستای كلاته رحمان در امتداد دامنه ارتفاعات منطقه تا روستای خوك آب (قند آب) و سپس تا روستای ساقچه و از آنجا در امتداد دامنه ارتفاعات منطقه تا كلاته آقامحمد و در انتها تا بند بتنی دهنه ابدال آباد شرقاً: از بند بتنی دهنه ابدال اباد در مسیر رودخانه تا روستای سورستان. جنوباً: از روستای سورستان در امتداد دامنه كوه تا روستای علیك و سپس در امتداد ارتفاعات بازگیر امتداد می‌یابدتا روستای ژرف. غرباً: از روستای ژرف در امتداد جاده ژرف به فریمان تا كلاته منار و از كلاته منار در امتداد دامن

منطقه شکار ممنوع کلیلاق از جمله جاذبه های گردشگری شهرستان فریمان از توابع استان خراسان رضوی است. شرایط مساعد آب و هوایی و وجود پوشش گیاهی غنی و چشمه ها باعث حضور گونه های ارزشمند جانوری شده است که از آن دسته می توان حیواناتی چون گرگ، شغال، روباه، گربه وحشی، گراز و… را نام برد و پرندگانی چون عقاب طلایی، دلیجه، کبک، تیهو و… و خزندگانی مثل مار و لاک پشت و... در آن وجود دارند.

شش کیلومتری شهر فریمان روستای عشق آباد

این بنای مذهبی و تاریخی مرقد مطهر نظام‌الدین از نوادگان امام سجاد(ع) است و در دوره تیموری بنا شده است.

استان خراسان رضوی - شهر فریمان، خیابان شهید مطهری شرقی، کوچه مطهری شرقی 3، پلاک 5

در وسط حیاط یک باغچه کوچک قرار دارد. در ورودی خانه یک در چوبی با عرض کم است ...