plane car building loader animation

جاهای دیدنی سراوان

divider image
بلوچستان_شهرستان سراوان_ 25کیلومتری جاده (سراوان-سیرکان) _روستای کلپورگان

موزه زنده سفال کلپورگان به اعتقاد باستان شناسان اگر یک موزه زنده سفال در کره خاکی باشد، آن موزه در بلوچستان و شهرستان سراوان قرار دارد.

نمازخانه : دارد
سرویس بهداشتی : دارد
آب آشامیدنی : دارد
سه کیلومتری شرق سراوان ( جاده سراوان_آسپیچ)

دزک روستایی زیبای باستانی و گردشگری در سه کیلومتری شرق سراوان است. مسجد جامع دزک از کهن ترین مسجد های بلوچستان است که قدمت آن به قرون اولیه اسلام بر میگردد.

پارکینگ : رایگان
سرویس بهداشتی : دارد
دزک - قلعه دزک

قلعه دزک که به قلعه (بلقیس) هم معروف است یکی دیگر از جاذبه های شهرستان پرجاذبه و باستانی سراوان و استان بلوچستان است. قلعه به دوران قاجار برمیگردد و در فهرست آثار ملی هم ثبت شده است. این قلعه که اولین حاکم آن شخصی به نام (بلقیس) بوده یکی از بزرگترین بناها در نوع خود در بلوچستان است.

روستای کوهک

آبشار زیبای کوهک از جمله مکان های زیبا و جذاب استان سیستان و بلوچستان می باشد. این آبشار در روستای کوهک شهرستان سراوان واقع شده است.

سراوان-روستای ناهوک

آبشار پالیزوک در غرب ناهوک واقع شده است. روستای تاریخی ناهوک در فاصله 35 کیلومتری شهرستان سراوان قرار گرفته است.

منطقه حفاظت شده کوه بیرک

منطقه حفاظت شده کوه بیرک در جنوب شرقی سیستان و بلوچستان، در نزدیکی شهرستان خاش و حاشیه رشته کوه بیرک هست. برخورداری از گونه های گیاهی و جانوری متنوع این منطقه را به حیات وحش زیبا و مهیج تبدیل کرده است.

قلعه سب در شهرستان سراوان در استان سیستان بلوچستان واقع شده است.

یکی از بناهای عظیم و باشکوه به جای مانده از دوران صفویه، قلعه ی زیبای سب می باشد. سب مرتفع ترین قلعه ی خشت و گلی ایران با 400 سال قدمت در روستای سب از توابع شهرستان سراوان استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.