plane car building loader animation

جاهای دیدنی درمیان

divider image
روستای مسک از توابع شهرستان درمیان

قلعه تاریخی مسک در شهرستان درمیان، در روستای مسک واقع شده است. این بنا از پلان های چهارضلعی تشکیل شده و همچنین شامل 9 برج و یک دروازه می باشد.

شهرستان درميان - روستاي نوغاب

خانه باغ عطایی نوغاب، از جاذبه های تاریخی روستای نوغاب از توابع شهرستان درمیان است. قدمت این اثر تاریخی به دوران قاجار و اوایل دوران پهلوی بر می گردد.

در فاصله 35 کیلومتری مرکز شهرستان درمیان و 75 کیلومتری شهرستان بیرجند

روستای مسک، در 5 کیلومتری مرکز شهرستان درمیان و 75 کیلومتری شهرستان بیرجند واقع شده است. در این روستا تعداد 9 آسیاب وجود دارد که در گذشته وظیفه تولید آرد روستا را به عهده داشتند و حتی گاهی اهالی روستاهای دوردست برای آرد کردن گندم های خود به روستای مسک مراجعه می کردند.

توابع بخش مرکزی شهرستان درمیان در استان خراسان جنوبی روستای محمد آباد علیا

اثر طبیعی روستای محمدآباد علیا از جمله روستاهای استان خراسان جنوبی و توابع بخش مرکزی شهرستان درمیان می باشد.

پارکینگ : رایگان
کشیدن سیگار : آزاد
خراسان جنوبی، درمیان، اسدیه

در روستای درمیان خانه های تاریخی متعددی با ویژگی های معماری اصیل ایرانی وجود دارد که از جالبترین آن ها، میتوان به خانه مهدی خان رفیعی اشاره کرد. این بنا همزمان با عصر نادرشاه افشار ساخته شده و به حاکم قلعه ی فورگ تعلق داشته است.

آب آشامیدنی : دارد
روستای درمیان

مدرسه علمیه درمیان در شهرستان درمیان، استان خراسان جنوبی واقع شده است. این بنای تاریخی با سبک معماری اسلامی اجرا گردیده و از آثار به جای مانده، دوران افشاریه محسوب می شود. مصالح به کار رفته در ساخت آن به طور عمده، خشت خام، آجر و گچ می باشد. 

شهرستان درمیان، روستای هندوالان

مسجد جامع هندوالان واقع در روستای هندوالان شهرستان درمیان، از آثار با شکوه به جای مانده در دوران تیموریان است. این مسجد از مساجد فعال روستای هندوالان می باشد و همه روزه نماز جماعت با حضور نمازگزاران در آن برگزار می گردد.

خراسان جنوبی، شهرستان درمیان، کوچه بخشداری قدیم، جنب مسجد میان ده، خانه ابراهیم بیک مسینایی

خانه ابراهیم بیک مسینایی در روستای درمیان، از توابع شهرستان درمیان واقع شده است، این بنا از آثار تاریخی استان خراسان جنوبی است.

روستای خوان

در 85 کیلومتری بیرجند در نزدیکی شهر قهستان از توابع شهرستان درمیان روستای بسیار بکر و زیبایی به نام خوان وجود دارد که به جرات می توان به آن بهشت گمشده شهر بیرجند گفت، روستایی با 100 ها درخت بید که بیانگر میزان بالای آب در آن منطقه می باشد.