header

میدان ساعت یا میدان وقت الساعت

فاصله از مرکز استان 4.7 ک.م فاصله از شهرستان یزد 1.9 ک.م فاصله از شهر یزد 1.9 ک.م

آدرس

(یزد - یزد - یزد)


خیابان امام خمینی

یزد شهر بادگیرها و اولین شهر تاریخی ایران به شمار میرود. این شهر با توجه به آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی که دارد به یکی از اصلی ترین مقاصد در فصول مختلف سال تبدیل شده است. در صورتی که میخواهید به این شهر سفر کنید بهتر است در ابتدا تمامی مکان های تاریخی آن را مورد بررسی قرار داده و همه آنها را در چند روز سفر خود بازدید نمایید.

میدان وقت الساعت یا میدان ساعت در میان شهر یزد به خوبی خود را نشان میدهد و اگر در خیابان امام خمینی قدم بزنید آن را مشاهده خواهید کرد. این شهر که از آثار فاخر دوران قاجاریه به شمار میرود و طاق و قوس تزئینات آجری آن به همراه کاشی کاری های منقوش به همراه خطوط و آیات این بنا را پر ارزش تر کرده اند. در صورتی که میخواهید به شهر یزد سفر کنید بهتر است پانزده دقیقه الی نیم ساعت را به بازدید از میدان وقت الساعت اختصاص دهید چرا که این میدان به صورت 24 ساعته و در تمامی ایام سال در دسترس کسانی است که میخواهند از این میدان بازدید نمایند.

ساخت این ساعت به ابوبکر، ساعت ساز معروف یزد در دوران قاجاریه مربوط میشود و بنای برجی که ساعت در آن قرار داده شده است نیز از قدیمی ترین برج های جهان به شمار میرود. جلوه برج به خصوص در تاریکی شب و نورپردازی مخصوصی که دارد بیشتر نمایان میشود و افراد بسیاری به کنار این برج میروند تا آن را از نزدیک تماشا کنند.

میدان وقت الساعت مجموعه ای از یک میدان مربع شکل است و مجموعه ای از حسینیه، آب انبار و ساباط قدیمی در آن قرار دارد و میتواند مجموعه ای بسیار مناسب برای گردشگری آن هم در خنکای شب های یزد باشد. در کل میتوان گفت که این مجموعه ارزش آن را دارد که به این بخش شهر بروید.


نویسنده

این جاذبه توسط محمد شفیعی ثبت شده است

مشخصات

میدان ساعت یا میدان وقت الساعت

امتیاز کاربران به :

میدان ساعت یا میدان وقت الساعت

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)