header

میدان بهارستان، میدانی پر از حادثه

فاصله از مرکز استان 5.6 ک.م فاصله از شهرستان تهران 4.8 ک.م فاصله از شهر تهران 4.8 ک.م

آدرس

(تهران - تهران - تهران)


میدان بهارستان

یکی از اماکن تاریخی و جذاب شهر تهران، میدان بهارستان است. این میدان تاریخی در طول سالیان دراز شاهد اتفاقات تاریخی مختلفی بوده است. از جمله دلایل مشهوریت این میدان وجود ساختمان مجلس شورای اسلامی در نزدیکی آن است. همچنین در زمان مشروط درگیری ها و تظاهرات مختلفی در اطراف این میدان شکل گرفته است. مجسمه رضا شاه از جمله نماد های موجود در مرکز این میدان بوده است.

نماد های مختلفی در این میدان قرار داده شد که پس انقلاب سال 57 دچار تغییرات گسترده در آن شد. در سال 1395 به دستور شهرداری تهران، تغییرات و بهسازی های گسترده ای در این میدان صورت گرفت. از جمله ساختمان های معروف دیگر که در نزدیکی این میدان قرار دارند، ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. همچنین سال هاست که میدان بهارستان محل مناسبی برای گردهمایی و برگزاری مراسمات سنتی و مذهبی در شهر تهران است.

در تیر ماه سال 1331 مردم برای حمایت از مصدق در این میدان تظاهرات کردند. بسیاری از مورخان و سیاستمدارن این میدان را یکی از مهمترین مراکز سیاسی کشور می دانند. همچنین این میدان مرکز تجمعات سال 1388 بود که در آن طرفداران میر حسین موسوی این میدان را به عنوان مرکز تظاهرات خود انتخاب کرده بودند. از جمله اتفاقات ناگواری که در چند سال اخیر در این میدان رخ داده است، حادثه تروریستی حمله داعش به ساختمان مجلس بوده است.  


نویسنده

این جاذبه توسط Milad092 ثبت شده است

مشخصات

میدان بهارستان، میدانی پر از حادثه

امتیاز کاربران به :

میدان بهارستان، میدانی پر از حادثه

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)