header

روستای تخت ملک نیک شهر

توضیحات

روستای تخت ملک از توابع بخش مرکزی شهرستان نیکشهر است این روستا یکی از روستاهای گردشگری شهرستان نیکشهر می باشد که در مسیر جاده ترانزیت ایرانشهر ـ چابهار قرار دارد و بهترین مکان برای رفع خستگی مسافران و گردشگرانی که قصد سفر به چابهار را دارند می باشد این روستا در جوار رود خانه تنگه سرحه است که گردشگران به راحتی می توانند با وسیله نقلیه خود وارد رودخانه شده و از طبیعت بکر و زیبایی این روستا لذت ببرند.

روستای تخت ملک یکی از روستاهای پرآب ، سرسبز و دارای نخلستان های انبوه و باغهای مرکبات از جمله : پرتقال ، نارنگی ، نارنج ، لیمو ، انبه و...غیره می باشد. از جاذبه های روستای تخت ملک می توان به پل تاریخی این روستا که در سال 1326 ساخته شده است و کوه های سر به فلک کشیده و رودخانه های با نخل های انبوه و بلند قامت که زیر آنها استراحتگاه مناسب و جای خوبی برای عکس برداری گردشگران و مسافران می باشد را نام برد. بهترین فصل سفر به این روستا فصل زمستان و بهار است.

امکانات رفاهی این روستا از جمله: جا پارک ، مسجد ، سرویس بهداشتی، جایگاه سوخت وسیله نقلیه و فروشگاه مواد غذایی از جمله (سوپر مارکت رئیسی) می توان  نام برد.

موقعیت نزدیکترین جاذبه های سیستان وبلوچستان روی نقشه