header

روستاي صخره ای کُرُم، تجربه حمام آب معدنی در دل کوه

فاصله از مرکز استان 236.8 ک.م فاصله از شهرستان شهربابک 26.8 ک.م فاصله از شهر شهر بابک 26.8 ک.م

آدرس

(کرمان - شهربابک - شهر بابک)


استان کرمان، شهرستان شهربابک، بخش مرکزی، دهستان میمند، روستای کرم

روستای کُرُم یکی از روستاهای کوهستانی شهر بابک است. این روستا که قدمت آن به حدود هزار سال می رسد در 36 کیلومتری شمال شرق و در نواحی کوهستانی شهر بابک واقع شده است. آثار تاریخی موجود در این روستا مانند حمام صخره ای و همچنین نقاشی های موجود در غار اِشگف دُنگی این روستا خود نشان از قدمت بالای آن دارد. در جوار این روستا جنگلی نیز به همبن نام قرار دارد. جنگل کُرُم جزو جنگل های معروف این ناحیه است. 

روستای کُرُم طبیعت زیبا همراه با چشمه های بسیاری نیز دارد. در 4 کیلومتری شمال این روستا، چشمه معدنی جوشان آب باد نام دارد که در کف رودخانه ای قرار گرفته و آب آن ترش است و خواص درمانی و دارویی نیز دارد. چشمه آب باد در شمال این روستا و در منطقه ای به همین نام واقع شده است.

در 7 کیلومتری شمال روستا، چشمه ای آبشاری معروف به آبعلی نیز نظر گردشگران را به خود جلب نموده است. حمام قدیمی روستا نیز از دیگر جاذبه های گردشگری روستای کُرُم است. این حمام قدیمی و زیبا که در نوع خود منحصر به فرد است، در دامنه تپه بنا شده است. رختکن، فضای عمومی و سایر ملزومات حمام در داخل کوه حفر گردیده است. جالب است بدانید که آب گرم حمام نیز از قنات ها و چشمه های روستا فراهم می شود. پس می توانید تجربه حمامی با آب معدنی را در این روستا به یادگار ببرید.

یکی دیگر از جاذبه های روستای کُرُم، قبرستان روستاست که یکی از قدیمی ترین قبرستان های شهر بابک می باشد. سنگ قبرهای متنوع که برخی بر روی برخی می توان نقش های متنوع که با رنگ قرمز نقش بسته است را مشاهده کرد. 
 


نویسنده

این جاذبه توسط sajedeh.kherad96@gmail.com ثبت شده است

مشخصات

روستاي صخره ای کُرُم، تجربه حمام آب معدنی در دل کوه

امتیاز کاربران به :

روستاي صخره ای کُرُم، تجربه حمام آب معدنی در دل کوه

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)