روستای فیروزه بجنورد

روستای فیروزه روستایی در قسمت مرکزی شهر بجنورد در استان خراسان شمالی ایران است. در این دهکده مردم تات زندگی می کنند که به زبان تاتی صحبت می کنند. روستای فیروزه 800 ساله یکی از روستاهای خراسان شمالی است که در 15 کیلومتری جنوب غربی بجنورد واقع شده است. روستای فیروزه از نظر جغرافیایی در دره ای واقع شده و عموماً در دامنه های شمالی رشته کوه آلاداغ با قله هایی بالاتر از سایرین واقع شده است.

روستای فیروزه شیروان کجاست

جاهای دیدنی روستای فیروزه

در چشمه های بالاتر از این روستا  جایگاه موسوم به ذوالفقار،بقایای کهنه قلعه شیخ جنت، آسیاب های قدیمی  و آرامگاه امامزاده هادی به چشم میخورد. به همین دلیل این مکان از بهترین جاذبه های طبیعی بجنورد به شمار می ورد.

از محصولات این روستا می توان به گردو، سیب، آلو، آلوچه، هلو و  زرد آلو اشاره کرد.

مردم این روستا  که 800 سال قدمت دارد تات هستند و به زبان تاتی صحبت می کنند.

یکی از اصیلی ترین و مرغوب ترین باغات گردو در روستای فیروزه قرار دارد، گردوی این منطقه یکی از خوشمزه ترین گردو ها با روغن دهی بالا  می باشد.

این مکان دیدنی نزدیک را از دست ندید : پارک ملی سالوک

 

روستای فیروزه شیروان کجاست - عکس

راه رسیدن به روستای فیروزه بجنورد

راه رسیدن به این روستا صعب العبور و شوسه می باشد. در این منطقه مکان تفریحی و زیبایی در این روستا به نام«زو» وجود دارد که در دره ای شگرف، چشم انداز بسیار زیبایی را به وجود آورده است. آب جاری شده در این دره زیبا  از سد بارزو سرازیر شده و پس از گذر از این دره زیبا و روستاهای فیروزه و قلجق پشت یک بند انحرافی جمع می شود و از آنجا به تصفیه خانه شهر که در روستای خانلق واقع شده هدایت می شود.

گردشگری 724: ما خوشحال خواهیم شد اگر شما تجربه خود را از سفر به این جاذبه دیدنی و جذاب در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

 سفر خوبی را برای شما آرزومندم .