روستای درکش در منطقه ای کوهستانی و در عمق دره، با جاذبه های طبیعی متنوع،  باغ های میوه ،گیاهان دارویی، حیات وحشی کم نظیر،تپه های باستانی، و با 1040 متر اختلاف سطح از دریا  در دل کوه های بلند واقع شده و دلیل نامگذاری این روستا هم این موضوع می باشد که درطول دره قرار گرفته است . 

برای فرار کردن از گرمای طاقت فرسای تابستان اهالی این منطقه می توانند به این روستا سفر کنند که دارای هوایی بسیار مطلوب و خنک در تابستان می باشد .

روستای درکش دارای  طبیعتی جنگلی و کوهستانی، با چشمه سارها و آبشار های مصفا یکی از غنی ترین جنگل های بلوط شرق کشور می باشد.

وجود مراتع وسیع و سرسبز اطراف روستا، حواشی رودخانه زومار و دره کندآب ، چشمه های آب شیرین و رودخانه( درکش یا زوهار) ای که از دل این روستا می گذرد بر زیبایی های این منطقه افزوده است.همچنین وجود آبشار های درکش که در این روستا قرار دارد  بر زیبایی این روستا افزوده است.

وجود 380 گونه گیاه دارویی  در این روستا باعث شده که این روستا به یک داروخانه طبیعی تبدیل شود.

از گونه های جانوری این روستا می توان به مرال ( گوزن قرمز )، قوچ ، میش، گرگ، پلنگ، خرس، خوک، عقاب ، شاهین،کرکس وکبک اشاره کرد.

مردم روستای درکش زندگی خود را با کشاورزی، باغداری و دامداری تامین می کنند .

محصولات این روستا شامل گندم، جو، یونجه، ذرت ، چغندر قند، انگور، گردو،هلو بادام ،گیلاس، گلابی، عسل وسیب اشاره کرد.

افزون بر جاذبه های طبیعی این روستا، جاذبه های تاریخی مانند استبرج تاریخی سبز علی خان قراچورلو ، قزلر قلعه وتپه های متعدد باستانی هم در این روستا وجود دارد و وجود این چنین آثار باستانی حکایت از قدمت تاریخی این روستا دارد.

 مجتمع "ببر خان"  تنها مجتمع تفریحی این روستا می باشد. قرار گرفتن در کنار کوه های مه گرفته و رود خانه ای که از پائین آن عبور می کند و درختان سر به فلک کشیده  این مجتمع را به محیطی بکر و زیبا تبدیل کرده است .

اگر به این روستا سفر کردید حتما طعم نان محلی این روستا که به "فتیر مسکه" معروف است را بچشید.