روستای تخت ملک در جوار رود خانه تنگه سرحه است و از روستاهای گردشگری شهرستان نیکشهر محسوب میشود،رود خانه تنگه سرحه از رود خانه های معروف این منطقه به حساب می آید که گردشگران به راحتی می توانند با وسیله نقلیه خود وارد رودخانه شده و از طبیعت بکر و زیبایی این روستا لذت ببرند.

این روستا یکی از روستاهای پرآب ، سرسبز و دارای نخلستان های انبوه و باغهای مرکبات از جمله : پرتقال ، نارنگی ، نارنج ، لیمو ، انبه و غیره می باشد. از جاذبه های روستای تخت ملک می توان به پل تاریخی این روستا که در سال 1326 ساخته شده است و کوه های سر به فلک کشیده ،رودخانه های با نخل های انبوه و بلند قامت که زیر آنها استراحتگاه مناسب و جای خوبی برای عکاسی گردشگران و مسافران می باشد را نام برد.

 

بهترین شرایط آب و هوایی و فصول سفر به این روستا فصل زمستان و بهار است که طبیعت زیبای این روستا را به نمایش در می آورد. از جاذبه های طبیعی و گردشگری شهرستان نیکشهر میتوان به آبشار اوگینک،منطقه گردشگری بلپیز نیکشهر و... اشاره کرد که به شما پیشنهاد میکنیم در طول سفر خود حتما از این مناطق زیبا هم دیدن فرمایید.

امکانات رفاهی این روستا از جمله: پارکینگ ، مسجد ، سرویس بهداشتی، جایگاه سوخت وسیله نقلیه و فروشگاه مواد غذایی از جمله (سوپر مارکت رئیسی) می توان  نام برد.

گردشگری 724 سفری دلنشین و بی خطر را برای شما آرزومند میباشد.