یکی از جاهای دیدنی نیشابور و از قطب های گردشگری استان خراسان رضوی که هر ساله میزبان گردشگران گسترده است، دره پرستوها نیشابور  نام دارد.

دره پرستوها نیشابور یا دره پلاسو؟

در استان خراسان رضوی، شهر نیشابور، روستای حصار بوژان دره ی بسیار زیبا و دیدنی به نام دره ی پرستوها نیشابور قرار دارد. این مکان از منظره ی بسیار زیبایی برخوردار است و مورد علاقه بسیاری از گردشگران می باشد. دره ی پرستو به نام های گوناگونی مانند پره سو و پلاسو هم شناخته می شود اما به دلیل وجود پرستوها در این مکان آن را دره ی پرستوها می نامند. بهتر است برای رفتن به این مکان از وسایل کوه نوردی استفاده شود و بهترین فصل برای بازدید از این دره تابستان می باشد. برای بازدید از این مکان که از زیباترین جاذبه های طبیعی نیشابور است، نیازی به هیچ وسیله ی نقلیه نیست و پیشنهاد می شود شب را در روستای بوژان بگذرانید و صبح با پیمایش حدود یک ساعت و نیم به این منطقه دیدنی بروید.

دره پرستوها نیشابور - پلاسو

دره شکوفه ها نیشابور

دره پرستوها یا دره شکوفه ها یک منطقه بسیار آرامش بخش و سرشار از زیبایی بوده که نمونه طبیعتش در خراسان کم نظیر می باشد بخصوص این که از بافت زمین شناسی برخوردار بوده، لازم به ذکر است که با توجه به بکر بودن این دره، بازدید و طبیعت گردی از این منطقه با رعایت اصول زیست محیطی انجام شود.