همانطور که گفته شد این تالاب در جنوب شهر شادگان قرار دارد و در همایش تالاب های جهان که در رامسر برگزار شد تصمیم گرفتن که سه تالاب شادگان،خورموسی،خورالامیه با عنوان تالاب شادگان شناخته شوند.این تالاب از شمال به شادگان و خور دورق، ازجنوب به رودخانه بهمنشیر، از غرب به جاده دارخوین و آبادان و از شرق به آبهای خورموسی محدود می‏شود. این تالاب در سال 1357 در فهرست یونیسکو به شماره 21R006 به ثبت رسیده است و 400 هزار هکتار وسعت دارد.

 

 

این تالاب از جنبه‏ های مختلف زیست محیطی، زیبا شناختی، اشتغال و.. تأثیر به سزایی در زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم شادگان دارد. تالاب شادگان علاوه بر دارا بودن ارزش بین‏ المللی طبق مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست تحت عنوان (پناهگاه بین ‏المللی حیات وحش شادگان) به سازمان محیط زیست واگذار شد. پوشش گیاهی درون تالاب چراگاه و منبع مهم تأمین علوفه و غذا برای دام های روستاییان حاشیه تالاب است. تالاب شادگان از نظر شکل رویشی متنوع‏ترین تالاب به شمار می‏رود.این تالاب محل بسیار مناسبی برای پذیرش هزاران پرنده آبزی مهاجری است که از شمال اروپا، کانادا و سیبری در پاییز به منطقه روی می‏ آورند.

 

بهترین زمان برای سفر به این منطقه باتوجه به شرایط آب و هوایی استان خوزستان در آذر ماه تا فروردین ماه میباشد، این منطقه امکاناتی برای رفاه و آسایش گردشگران فراهم کرده مانند پارکینگ، آلاچیق ها، مسجد، رستوران و همچنین ایستگاه های قایق رانی را دارا میباشد که شما میتوانید از کل این منطقه دیدن فرمایید.

برای رسیدن به این تالاب مسیر هایی وجود دارد : شامل بزرگراه اهواز و مسیر دیگر آن ماهشهر به شادگان میباشد.

 

با گردشگری 724 همراه ما باشید تا با مکان های زیبای  دیگر استان خوزستان آشنا شوید.و همچنین شما میتوانید با داشتن اپلیکیشن موبایل گردشگری724 در سریعترین زمان مکان ها و جاذبه های مورد نظر خود را پیدا کنید.