چهارراه رسولی شهرستان زاهدان

مانند دیگر شهر های تاریخی ایران، زاهدان هم از وجود بازار سنتی بی بهره نمانده است. بازار تاریخی زاهدان که در چهارراه رسولی قرار دارد به بازار چهارراه رسولی هم معروف هست. این بازار از معروف ترین جاهای دیدنی زاهدان می باشد.

بازار چهارراه رسولی زاهدان کجاست

بازار چهارراه رسولی زاهدان که یکی از شلوغ ترین مراکز خرید و جاهای تفریحی زاهدان میباشد به چهار راه رسولی معروف است. در این بازار میتوان اجناس مورد نیاز خود را با قیمت مناسب خریداری کرد.در این بازار مرکزی اجناس کار کرده که سال هاست به اسم تاناکورا در کشور ما معروف شده است و بیشتر فروشگاه های تاناکورای شهرهای بزرگ از این بازار برای خرید استفاده می کنند.این بازار به دلیل تجمع فروشندگان از دهه 50 و بعد از انقلاب شهرت یافت.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید! بازار سلمان زاده زاهدان

همچنین در این بازار بسیاری از خوراکی های هندی و پاکستانی مثل انواع ادویه،ترشیجات،میوه های وارداتی و... به فروش می رسد. درواقع بازار چهار راه رسولی که به بازار رسولی معروف است مقصد اصلی گردشگرانی که به زاهدان مسافرت کرده اند می باشد.

 

بازار رسولی زاهدان کجاست، چهارراه رسولی شهرستان زاهدان

یکی از مهم ترین ویژگی های این شهر با توجه به موقعیت مرزی آن تجاری بودن می باشد و بخاطر همین ویژگی بسیاری از مردم این شهر زندگی خود را با تجارت می گذرانند و همین دلیل باعث شکل گیری بازار هایی مانند بازار رسولی و.. شده است.از مکان های دیدنی این شهر میتوان به موزه منطقه ای جنوب شرق ایران که از بزرگترین موزه های ایران به شمار می آید اشاره نمود.

از این جاذبه نزدیک دیدن کنید : پارک ملت (کلاته زاهدان)

نام های دیگر این مکان :

بازار چهارراه رسولی در شهر زاهدان به نام های دیگری همچون بازار سنتی زاهدان و بازار تاناکورا زاهدان نیز معروف است.

با گردشگری724 و نصب اپلیکیشن موبایل آن میتوانید با جاذبه های دیدنی و تاریخی این شهر همراه ما باشید.smiley