آبشار کشیت کجاست

آبشار کشیت یکی از جاهای دیدنی کرمان در شهر زیبای گلباف  نیز می باشد . این آبشار در روستایی با همین نام (روستا کشیت) نیز قرار دارد که روستایی با بافت تاریخی خاص و چشم انداز بسیار زیبایی می باشد . یکی از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی کرمان در این روستا میتوان به آبشار کشیت آن اشاره کرد که 12 متر ارتفاع دارد و در ناحیه ای  که 600 متر مربع مساحت دارد و اهالی روستا به آن دریا می گویند فرو می ریزد . وجود همچنین آبشاری در دل کویر فضایی باور نکردنی را ایجاد کرده است و گردشگران می توانند حتی در فصل های سرد سال در مجاورت این آبشار روز خوبی را برای خود رقم بزنند و از آب و هوای لطیف روستا کشیت نهایت لذت را ببرند .

آبشار کشیت کرمان

روستای کشیت

روستا کشیت ، بهشتی در کویر لوت ، از توابع بخش مرکزی شهرستان کرمان است . قرار داشتن برخی از  جاهای تاریخی کرمان از جمله قلعه مشهور کشیت که اقتباسی از ارگ بم و ارگ ارین است نشان دهنده تاریخ کهن این منتطقه دارد .

پس از گذر از بافت تاریخی روستا به دره ای مملو از درختان نخل و مرکبات می رسیم . در دل این دره سر سبز رودخانه آبی جاری است که باعث شده است این چنین دره ای باور نکردنی در دل کویر ایجاد کند جایی که کمتر کسی شاید حتی گمانش را کند که آب و آبادی نیز در این منطقه وجود داشته باشد .

از دیگر جاهای دیدنی کرمان که در این روستا واقع شده می توان به این نکته اشاره کرد که که در دیواه های دره روستا کشیت آبشار های کوچک و بزرگی ایجاد شده است در کنار این آبشار ها  گونه های خاصی از سرخس و گل سنگ ها نیز رشد کرده اند. در نهایت همه این آبشار ها سر جمع شده و توانسته اند رودخانه زیبایی با آب شیرین  را ایجاد کنند .

فاصله روستا کشیت تا کرمان

روستا کشیت که مانند نگینی در قلب کویر لوت میدرخشد تا شهر کرمان حدود 170 کیلومتر فاصله دارد و برای رفتن به این روستا حدود دو ساعت زمان لازم است . در مسیر کرمان به سمت روستا کشیت باید از شهر های ماهان و بم عبور کنید و بعد از ایست بازرسی راین به گلباف خواهید رسید که در آنجا تابلو این روستا و آبشار حرمک مشخص خواهد بود .

آبشار کشیت کرمان

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم