آبشار اسفند در شهرستان دلگان بخش جلگه چاه هاشم و روستای اسفند قرار دارد. این آبشار به عنوان یکی از مناظره های طبیعی، بکر، دل نشین و چشم نواز بخش جلگه چاه هاشم می باشد و از آبشارهای مهم و دیدنی در استان سیستان و بلوچستان نیز به شمار می آید. آبشار اسفند در4 کیلومتری روستای اسفند و در 30 کیلومتری بخش جلگه چاه هاشم واقع شده است. این آبشار در کنار رودخانه ای واقع شده که عرض آن 160 متر است و از وسط روستای اسفند عبور میکند. یکی از قابلیت های این آبشار اینست که در تمام سال آب دارد حتی در زمستان که بیشتر نقاط کشور در سوز و سرما به سر می برند با داشتن هوایی بهاری جای خوبی برای آبتنی می باشد.

 

 

این آبشار از کوه های گیران و سفید کوه شهرستان نیکشهر سرچشمه می گیرد که پس طی مسافت 80 کیلومتری وارد روستای اسفند شده و از صخره ای به ارتفاع 10 متر سرازیر می شود و منظره ای زیبا را خلق می کند. وجود صخره ای زیبا و وجود ماهی های رنگارنگ و صدای دل نشین آب باعث شده است تا گردشگران و بازدید کنندگان زیادی را به خودش جذب کند.

در کنار این آبشار برای رفاه حال بازدید کنندگان و عاشقان طبیعت مکانی برای استراحت آنان ساخته شده است. یکی از خوبی های این آبشار نزدیک بودن آن به روستای اسفند می باشد و برای امکانات رفاهی می توان به داخل روستا مراجعه کرد.

 

باگردشگری 724 همراه ما باشید تا با دیگر جاذبه های زیبای شهرستان ایرانشهر آشنا شوید.