آبشار آتشگاه که یکی از طولانی ترین آبشار های طبیعی کشور است که با طول ۳ کیلومتر در جایگاه نخست کشور قرار دارد. این آبشار در ۲۰ کیلومتری روستایی به اسم سردشت و در روستای آتشگاه و دره ی آتشگاه قرار دارد. آبشار آتشگاه که از مجموعه ای از آبشارها تشکیل شده، طول حدود ۳ کیلومتر دارد. مجموعه آبشارهایی که نام برده شد از تعداد ۷ آبشار کوچک تشکیل شده است و البته عده ای از افراد بومی محل تعداد ۱۰ آبشار را ذکر کرده اند  که این اختلاف را می توان به علت تغییر حجم آب در فصل های متفاوت توجیه است.

آبشار آتشگاه، آبشار خروشان و فوق العاده زیبایی است که نام دیگری هم دارد و به آن آبشار مینیاتوری نیز گفته می شود. این آبشار مینیاتوری چون در شهرستان لردگان و نزدیک استان خوزستان واقع است از آب و هوای معتدلی برخوردار است و وجود آن در دره ها آب هوای متمایزی را به خود اختصاص داده است. اگر قصد سفر به این منطقه و بازید از طولانی ترین آبشار ایران را در ذهن دارید؛ وسایل لازم مسافرت و تفریح نظیر غذا و خوراکی و هر نوع وسیله ای که برای بیشتر خوش گذشتن به شما کمک میکند از قبل آماده کنید زیرا بعد از گذشت از شهر لردگان سوپرمارکت و امکانات شهری و همچنین امدادی وجود ندارد .

برای رفتن به این آبشار بعد از گذر کردن از شهر لرگان و عبور از روستای میلاس و سردشت به روستای آتشگاه می رسید و ادامه ی راه را با پیاده روی کردن لذت ببرید.