کلبه چهار نفره دنیزسوادکوه در میان انبوه درختان و طبیعت سرسبز شهر مرزیکلا قرار دارد. شهر زیبای مرزیکلا در حد فاصل شهر شیرگاه و شهر بابل ( بابلکنار) واقع شده است. اگر به این منطقه سفر کردید محیط دنج و آرامش بخش کلبه چهار نفره دنیز سوادکوه را از دست ندهید. کلبه ها را با استفاده از چوب و سنگ ساخته اند بطوری که تمام اجزای خانه از تخت گرفته تا میز و صندلی همه از چوب است. فضای سرسبز و سکوت آرامش بخش آن، پناه گاهی عالی برای فرار از ترافیک و دود و شلوغی های تهران است.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید: پارک جنگلی بابلکنار

محیط کلبه چوبی دنیز

کلبه چوبی دنیز سوادکوه دارای متراژی بالغ بر 8000 متر می باشد. این مجموعه خصوصی دارای  پنج کلبه فلت مشابه یکدیگر است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید برای تهیه این کلبه ها یک درخت هم قطع نشده و تمام چوب های این مجموعه چوب روس می باشد. از مزیت های این کلبه ها، تازه ساز بودن و تمیزی آن است.

کلبه ها در مجموعه ای از سوئیت ها بوده که کاملا از یکدیگر مستقل هستنند. از دیگر ویژگی های بارز این مجموعه، چشم انداز بی نظیر محیط اطراف آن است، نشستن روی صندلی های چوبی در تراس و تماشای کوه، جنگل و رودخانه ای که از میان درختان بلند می گذرد در کنار تصویر زیبای مزارع کاشت گندم و شالیزار های برنج و صد البته قله زیبای دماوند، تابلویی بی نقص از طبیعت است.

امکانات و خدمات کلبه چهار نفره دنیز در سوادکوه

کلبه چهارنفره دنیز سوادکوه دارای 5 کلبه 82 متری و 5 کلبه 42 متری بوده، کلبه های چهار نفره با مساحت 42 متر آن، دارای تراس بوده، اتاق خواب مجزا ندارد اما برای اقامت چهار نفر مناسب می باشد و دو تختخواب دبل برای استراحت مهمان در آن موجود است. همچنین دارای توالت ایرانی، سیستم سرمایشی اسپیلیت و سیستم گرمایشی بخاری گازی، یخچال، حمام، ظروف آشپزی، سینک، تلویزیون، گاز و میز و صندلی 4 نفره می باشد.
کلبه های 82 متری، دوبلکس هستند. در طبقه پایین آن، مبلمان، 2 تخت دبل و تلویزیون می باشد. در طبقه بالا نیز، توالت ایرانی، 1 تخت دبل، حمام، میز ناهارخوری، سیستم سرمایشی اسپیلیت، ظروف آشپزی، سیستم گرمایشی بخاری گازی در هر دو طبقه، یخچال، سینک، گاز و فوتبال دستی موجود است.

ظرفیت کلبه چوبی دنیز سوادکوه

هر کلبه امکان اقامت 4 نفر دارد که البته دو تختخواب دبل نیز برای اقامت همراهان تعبیه شده است.

مسیر کلبه چهار نفره دنیز در سوادکوه

برای رفت و آمد به این اقامتگاه هیچ مشکلی نخواهید داشت زیرا مسیر رسیدن به  کلبه چهار نفره دنیز در سوادکوه کاملا آسفالت است و شما می توانید از هر وسیله نقلیه ای برای رفت و آمد به آن استفاده کنید.
این را هم در نظر داشته باشید که درکلبه چهار نفره دنیز سوادکوه امکان سفارش غذا نیست و شما باید با استفاده از امکانات پخت و پز موجود در کلبه آشپزی کنید. به همین منظور برای خرید مواد غذایی و لوازم مورد نیاز می توانید از سوپر مارکت ها و فروشگاه های نزدیک کلبه استفاده کنید، نزدیک ترین فروشگاه در فاصله یک کیلومتری کلبه چوبی دنیز می باشد.

      

جاذ به های گردشگری نزدیک به کلبه چوبی دنیز

تعداد جاذبه های طبیعی موجود در نزدیکی کلبه چهارنفره دنیز سوادکوه  فراوان است، اما اگر به این منطقه سفر کردید هفت آبشار را از دست ندهید. آبشاری زیبا که یکی از جاذبه های بی نظیر در مرز شهرستان بابل و سوادکوه شمالی بوده، در روستای زیبای تیرکن قرار دارد.
پیاده روی در هوای بکر و تازه، جنگل های سرسبز و تماشای آبشار های کوچک و بزرگ حس شادابی به رهگذر می دهد. تجربه لذت بخش آب تنی در آب خنک و زلال آبشار ها و عکاسی را از یاد نخواهید برد. از دیگر جاذبه های نزدیک به کلبه چوبی دنیز می توان به: سد سنبل رود، جنگل لفور، آبشار آهکی، هفت آبشار تیرکن، سد شیاده، آبشار درازکش، دراچه کامی کلا و آبگرم ازرود اشاره کرد.

قیمت اجاره کلبه چوبی دنیز

کلبه چهارنفره دنیز سوادکوه در راستای قیمت گذاری اجاره کلبه ها قیمتهای متفاوتی دارد که قیمت ها سالانه و حتی ماهانه تغییر می نماید اما غالبا از شبی 300،000 تومان شروع می شود.

شرایط و قوانین کلبه چوبی دنیز

در کلبه جنگلی دنیز برای هر نفر اضافه تر، پنجاه تومان دریافت می شود و برای اقامت به نفرات اضافه تا دو نفر لوازم خواب تحویل داده می شود.