درباره اقامتگاه بومگردی کبیرکوه ایلام

اقامتگاهی سنتی در دل کوه های با صلابت کبیرکوه، با فضایی بزرگ و البته دلنشین و چیدمانی نوستالژی که زندگی روستایی را با تمام وجود احساس خواهید نمود. اقامتگاه بوم گردی کبیرکوه ایلام از سال 95 تاکنون به گردشگران و مسافران علاقه مند به ایرانگردی خصوصا افرادی که در بین استان های لرستان، ایلام، خوزستان و کرمانشاه در حال سفر می باشند، خدمت رسانی می نماید. شغل اغلب ساکنین این منطقه، کشاورزی و دامداری بوده، به زبان های لکی و لری سخن می گویند.

درباره اقامتگاه بومگردی کبیرکوه ایلام

موقعیت اقامتگاه بومگردی کبیرکوه ایلام

اقامتگاه بومگردی کبیرکوه در استان ایلام که یکی از جاهای دیدنی دره شهر محسوب می شود در 20 کیلومتری این شهر در دل روستای گاومیشان در نزدیکی پل قدیمی این روستا واقع شده، با توجه به نزدیک بودن این اقامتگاه تا شهر، امکان بازدید از جاذبه های گردشگری دره شهر را نیز خواهید داشت.

محیط اقامتگاه بومگردی کبیرکوه ایلام

با توجه به آب و هوای بی نظیر و طبیعت بکر این منطقه، در صورت سفر به آن، با طبیعت و چشم اندازهای مسحور کننده ای مواجه خواهید شد، خصوصا در فصول بهار و زمستان که زیبایی آن صدچندان می گردد.

ظرفیت اقامتگاه بومگردی کبیرکوه ایلام

این خانه بزرگ ویلایی دارای 3 اتاق با ظرفیت پذیرش 30 مهمان (نهایتا 45 مسافر) بوده، حیاط زیبا و سرسبز آن نیز مکان مناسبی برای استراحت بین روز می باشد.

امکانات اقامتگاه بومگردی کبیرکوه ایلام

اتاق ها مجهز به سیستم گرمایشی با بخاری نفتی و سیستم سرمایشی با کولر گازی می باشد. در داخل حیاط مجموعه نیز، سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی موجود می باشد البته اتاق ها فاقد سرویس بهداشتی اختصاصی و حمام است، در نتیجه مسافران از حمام  اشتراکی باید استفاده نمایند. برای پارک خودرو مشکلی نخواهید داشت زیرا مجموعه دارای پارکینگ غیر مسقف می باشد. تلویزیون و آشپزخانه ای مشترک برای استفاده همه مسافران، با امکانات و تجهیزات مورد نیاز موجود است.

امکانات اقامتگاه بومگردی کبیرکوه ایلام

پرسنل مجموعه مسلط به زبان انگلیسی بوده، برای گردش در منطقه، می توانید از راهنمای تور اقامتگاه کمک بگیرید. امکانات خواب در این مجموعه نیز، بصورت کف خواب با رختخواب های سنتی است. (30 رختخواب در این مجموعه موجود است.) همچنین اتاق ها دارای فرش، پشتی و وسایل رفاهی سنتی می باشد.

صبحانه را مهمان این اقامتگاه بوده، می توانید تجربه دلنشین سکونت در دل روستایی سرسبز و زیبا با سبک و سیاقی باستانی و سنتی در کنار طبیعتی چشم نواز را با صرف صبحانه ای محلی، خوش طعم و البته رایگان تکمیل نمایید.

مسیر دسترسی اقامتگاه بومگردی کبیرکوه ایلام

برای رسیدن به اقامتگاه جاده خوب بوده و مشکلی برای رفت و آمد نخواهید داشت. زیرا تا حدود 20 کیلومتری این مجموعه، دره شهر قرار دارد که جاده آن آسفالت می باشد.

قیمت اجاره اقامتگاه بومگردی کبیرکوه ایلام

اجاره بهای هر اتاق به همراه صبحانه، بسیار مناسب بوده، در حال حاضر کمتر از 100 تومان می باشد. البته با توجه به ایام عادی و پیک سال این میزان تغییر می نماید. لازم به ذکر است که با توجه به تورم موجود، قیمت ها در حال افزایش است. 

قوانین و مقررات اقامتگاه بومگردی کبیرکوه ایلام

جاذبه های اطراف اقامتگاه بومگردی کبیرکوه ایلام

در دل این روستای باستانی که متعلق به دوران ساسانیان است، آثار باستانی زیبایی همچون: پل تاریخی گاومیشان و تنگه بهرام قرار داشته که می توانید از آنها دیدن نمایید. همچنین جاذبه های طبیعی بی نظیری همچون: منطقه تفریحی گرز لنگر، کوه کبیرکوه و آبشار هفت آسیاب قرار دارد.

با توجه به نزدیکی این اقامتگاه تا دره شهر، می توانید به دیدار جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهر نیز بروید. آثاری همچون: تپه تیخان، قلعه میرغلام، آتشکده دره شهر، آبشار ماربره، بقعه باباسیف الدین محمد، حمام قلعه پور اشرف، قلعه هزار درب، آبشار دربند، قلعه سه کسان، تپه کوزه گران، روستای زید، قلعه شیخ مکان، روستای چم نمشت، قلعه جهانگیر آباد، رودخانه سمیره (در حاشیه این شهر) و ...

قوانین و مقررات اقامتگاه بومگردی کبیرکوه ایلام

فضای این مجموعه به گونه ای است که بخش هایی از آن مشترک بوده و افراد با فرهنگ های متفاوت در آن اقامت دارند، در نتیجه برای برقراری نظم و امنیت، قوانین آن را محترم شمرده، به آنها عمل نمایید. 

قوانین کنسلی اقامتگاه بومگردی کبیرکوه ایلام

با توجه به محل قرارگیری این مجموعه، که موجب اقامت مسافران بسیاری در طول سال در آن می شود، متناسب با تاریخ رزرو شما، بخشی از وجه پرداختی به عنوان جریمه کنسلی کسر خواهد شد. 

 • فاصله اقامتگاه بومگردی کبیرکوه ایلام تا مکان های مهم اطراف

 • فاصله اقامتگاه تا مرکز شهر دره شهر: 22.2 کیلومتر (26 دقیقه)
 • فاصله اقامتگاه تا پایانه مسافربری ایلام: 229 کیلومتر (3 ساعت و 35 دقیقه)
 • فاصله اقامتگاه تا فرودگاه ایلام: 234 کیلومتر (3 ساعت و 35 دقیقه)
 • فاصله اقامتگاه تا مرکز شهر ایلام: 226 کیلومتر (3 ساعت و 32 دقیقه)
 • فاصله اقامتگاه تا ایستگاه راه آهن اندیمشک: 137 کیلومتر (1 ساعت و 51 دقیقه)
 • فاصله اقامتگاه تا فرودگاه آبدانان: 70.6 کیلومتر (1 ساعت و 24 دقیقه)
 • فاصله اقامتگاه تا رودخانه دویرج: 61.3 کیلومتر (1 ساعت و 16 دقیقه)
 • فاصله اقامتگاه تا تنگه بهرام چوبین: 12.7 کیلومتر (17 دقیقه)
 • فاصله اقامتگاه تا منطقه محافظت شده دینار کوه: 66.8 کیلومتر (1 ساعت و 31 دقیقه)
 • فاصله اقامتگاه تا قلعه تاریخی پوراشرف: 18.6 کیلومتر (21 دقیقه)
 • فاصله اقامتگاه تا منطقه محافظت شده کبیر کوه: 33.6 کیلومتر (40 دقیقه)
 • فاصله اقامتگاه تا قلعه هزار درب آبدانان: 62.2 کیلومتر (1 ساعت و 19 دقیقه)