اقامتگاه بوم گردی عمارت هفت رنگ شیراز خانه ای در بافت قدیم شیراز در محله آستانه و اثری به جامانده از دوره پهلوی اول است.

عمارت هفت رنگ در شیراز مجموعه ای دلچسب و زیباست که میراثی به یادگار مانده از دوران پهلوی اول یعنی حدود 150 سال پیش است که در سال 97 بازسازی شده و از آن زمان به بعد، به عنوان اقامتگاه بومگردی مورد استفاده قرار گرفته است.

موقعیت عمارت هفت رنگ در شیراز

این عمارت بی نظیر، در استان فارس و در دل شهر زیبای شیراز قرار گرفته، سالانه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی بسیاری می باشد.  

 آدرس هتل

استان فارس، شهر شیراز، سه راه آستانه، خیابان حسینی، خیابان جنب پارکینگ بین الحرمین، نزدیک مسجد علمدار، نبش کوچه 84.

عمارت هفت رنگ در شیراز موقعیت

ظرفیت عمارت هفت رنگ در شیراز

این عمارت رویایی با ظرفیت 31 تخت و 21 اتاق تک نفره و همچنین دو، سه و چهار نفره در طبقه همکف و اول می باشد. همچنین 10 تشک اضافه نیز دارد.

محیط عمارت هفت رنگ در شیراز

این عمارت زیبا و سنتی، با معماری پنج دری و اتاق هایی با شیشه های رنگی، زیبایی چشم نوازی دارد. تابش نور خورشید از میان شیشه های رنگی و تبدیل آن به هزاران رنگ که بر پیکره بنا تابیده، شما را با خود به سفری در دل تاریخ می برد.
عمارت هفت رنگ شیراز با دالانی در قسمت ورودی و عمارت غربی و شرقی که در میان حیاط باصفا و سرسبز با گل های رنگارنگ و حوضی زیبا و همواره پرآب به همراه فواره ای در میانه آن قرار دارد، تصویری بی بدیل از بهشت را در نظر شما مجسم می نماید.

عمارت هفت رنگ در شیراز ظرفیت

امکانات عمارت هفت رنگ در شیراز

این اقامتگاه از لحاظ دارا بودن امکانات ضروری مطلوب بوده، اینترنت در داخل اتاق ها و محوطه، پارکینگ، لابی، یخچال، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، نمازخانه، رستوران، فروشگاه و غرفه را در مجموعه خود مهیا نموده است.

البته لازم به ذکر است که فاقد تجهیزاتی همچون: استخر، ترانسفر فرودگاهی، سالن ورزشی، تلفن در داخل هر اتاق، کافی شاپ، بیلیارد، ماهواره، سونا و جکوزی، تلویزیون در داخل اتاق و سوئیت می باشد.

برای ایجاد حس نوستالژی، اتاق ها دارای تلویزیون، سیستم سرمایشی و یخچال نمی باشند. یک تلویزیون در لابی برای استفاده مشترک و همچنین یخچال در داخل رستوران بوده که با هماهنگی قبلی با کارکنان مجموعه، امکان استفاده اشتراکی آن برای مسافران قرار دارد.

ضمنا برخی از اتاق ها، سرویس بهداشتی و حمام نداشته، به همین دلیل در داخل محوطه، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام قرار دارد. برخی از اتاق ها دارای ویو و چشم انداز به سمت حیاط زیبا و سرسبز آن است.

عمارت هفت رنگ در شیراز دارای رستوران و شربت خانه سنتی با ظرفیت 60 نفر می باشد که می توانید انواع غذاهای لذیذ، سنتی و محبوب خود را در آنجا سفارش داده و میل نمایید. ساعت کاری شربت خانه 24 ساعته بوده و رستوران نیز از ساعت 7 تا 9.30 صبحانه و از ساعت 13 تا 15 ناهار و از ساعت 20.30 تا 22 شام را سرو می نماید.

این مجموعه دارای امکانات مشترکی همچون: سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی در داخل محوطه و صندوق امانات می باشد. همچنین فضای خارج از عمارت و داخل حیاط نیز دارای باغچه های زیبا و پرگل به همراه میز و صندلی برای استراحت و نشستن در فضای حیاط می باشد.

کارکنان و پرسنل مجموعه، مسلط به زبان انگلیسی بوده، خدماتی همچون: تهیه بلیط، بیدار باش و هماهنگ کننده تور را نیز به مسافران خویش ارائه می دهند. دقت نمایید که طبقه اول و همکف دارای پله می باشد.

عمارت هفت رنگ در شیراز امکانات

قیمت اجاره عمارت هفت رنگ در شیراز

هزینه اقامت، متناسب با ایرانی یا خارجی بودن، متفاوت بوده و قیمت ها برای مسافران غیر ایرانی بر اساس قیمت روز دلار محاسبه می گردد. البته قیمت ها در ایام عادی سال با ایام پیک سال متفاوت بوده، که با توجه به تورم موجود، پیوسته نیز در حال افزایش می باشد.

فاصله عمارت هفت رنگ در شیراز تا مکان های مهم اطراف

با توجه به محل قرارگیری عمارت هفت رنگ در شیراز، مسافران آن می توانند با پیمودن 1.5 کیلومتر خود را به آرامگاه شاه چراغ که از جاذبه های معروف شیراز است رسانده، از زیبایی های آنها لذت ببرند همچنین:

  • تا مسجد نصیر الملک: 1.2 کیلومتر فاصله داشته، با پای پیاده 15 دقیقه 
  • تا خانه نصیر الملک: 1.4 کیلومتر فاصله داشته، با پای پیاده 17 دقیقه
  • تا بازار وکیل: 3.2 کیلومتر فاصله داشته و با خودرو 12 دقیقه
  • تا ارگ کریم خان: 2.9 کیلومتر فاصله داشته، با خودرو 11 دقیقه
  • تا باغ ارم: نیز 7.2 کیلومتر فاصله داشته با خودرو 20 دقیقه
  • تا آرامگاه حافظ: 4.7 کیلومتر فاصله داشته و با خودرو 12 دقیقه
  • تا دروازه قرآن 4.8 کیلومتر فاصله داشته و با خودرو 15 دقیقه زمان می برد.

عمارت هفت رنگ در شیراز قوانین کنسلی

قوانین و مقررات عمارت هفت رنگ در شیراز

با توجه به آنکه عمارت هفت رنگ در شیراز سالانه پذیرای مسافران و گردشگران بسیاری از سراسر ایران و سایر کشورها می باشد، مجموعه قوانین و شرایط وضع شده در آن برای حفظ آرامش، امنیت و همچنین بهره بیشتر شما عزیزان در مدت زمان اقامت خویش در این اقامتگاه می باشد. 

قوانین کنسلی عمارت هفت رنگ در شیراز

در صورت تمایل به اقامت در این مکان، حتما قوانین کنسلینگ آن را به دقت مطالعه نمایید. زیرا در صورت لغو رزرو، مبلغی به عنوان جریمه کسر خواهد شد.