خانه معلم اردبیل، واقع در شهرستان اردبیل است  که جاذبه های بینظیر طبیعی و بناهای تاریخی زیبایی دارد.اردبیل در تابستان آب و هوای بسیار خنک و دلچسب دارد طوری که متوسط دمای هوا در تابستان به 19 درجه می رسد. دشت های سرسبز و آبهای گرم و گردنه حیران و همچنین دریاچه ها و علاوه بر اینها آش دوغ و عسل اردبیل بسیار معروف است.  به همین دلیل می تواند در فهرست سفر بومگردان و دوست داران طبیعت قرار گیرد.

اردبیل از استان های ایران است که قدمت آن به 40 هزار سال می رسد. غذاهای متنوع محلی اردبیل  و مردم مهمان نواز این منطقه بهترین شرایط برای استقبال از میهمان را فراهم می آورند. پس از اقامت در مرکز فرهنگی و رفاهی  فرهنگیان اردبیل حتما از غذاهای محلی مثل آش میوه، آش دوغ،‌آش رشته اردبیل یا اریشت آشی که در مراسم طبخ می شود ، چیغیرتما (همان املت گوجه فرنگی)، باسترماپلو(نوعی غذای محلی اردبیل که بعد از طبخ در قابلمه های یک نفره و کوچک سرو می شود) و بسیاری غذاهای خوشمزه دیگر سرو نمایید.

در سفرتان به اردبیل از جاذبه های طبیعی و تاریخی نیز غافل نمانید.پیشنهاد گردشگری 724 به شما بازدید از این جاذبه های دیدنی می باشد: دریاچه شورابیل در فاصله 5 کیلومتری اردبیل با امکانانی مثل کالسکه سوای و استفاده ازماشین های برقی اطراف دریاچه ،‌موزهای اردبیل : موزه مردم شناسی ، تاریخ طبیعی، موزه صنایع دستی،‌ موزه مفاخر دینی و موزه دیدنی خطایی و بازار سنتی اردبیل . از اینجا میتوانید با جاذبه های دیدنی اردبیل بیشتر آشنا شوید.  با نصب اپلیکیشن گردشگری به راحتی انتخاب مقصد بعدی سفرتان را داشته باشید .