اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه علی آباد کتول

در ورودی شهر علی آباد استان گلستان و در روستایی ییلاقی اقامتگاهی بی نظیر وجود دارد. اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه علی آباد کتول در فاصله 27 کیلومتری از علی آباد کتور و در روستای ریگ چشمه با چشم اندازی بسیار زیبا قرار دارد.

اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه در علی آباد کتول در بهار سال 97 در فضایی به وسعت 6000 متر در قالب 8 واحد اقامتی در روستای تاریخی و سرسبز ریگ چشمه تاسیس شد. ساخت این بنا با مصالح و شیوه ساخت منازل روستایی انجام شده که این موضوع موجب خلق فضایی نوستالژی و دلچسب شده است. چشم انداز بی نظیر و طبیعت خیره کننده موجب گشته که سالانه گردشگران ایرانی و خارجی بسیاری برای بازدید از این مکان زیبا به آن سفر نمایند.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : آبشار کبودوال، بزرگترین آبشار خزه ای جهان

موقعیت اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه در علی آباد کتول

برای اقامت در اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه در علی آباد کتول به استان گلستان شهر فاضل آباد در 27 کیلومتری علی آباد کتول در روستای ریگ چشمه رفته تا مجموعه ای با 4 بلوک در مقابل چشمانتان ظاهر گردد. هر کدام از این بلوک ها دارای دو واحد جداگانه در طبقه همکف و اول می باشند. مشرف به بلوک ها، ساختمان اصلی مجموعه واقع شده که پذیرش، لابی و رستوران در آن واقع شده است.

اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه علی آباد کتول - عکس

امکانات اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه در علی آباد کتول

این مجموعه 8 واحدی دارای امکانات رفاهی مناسبی بوده، هر واحد دارای تراسی مختص به خود با 30 متر زیربنا بوده، که چشم اندازی زیبا رو به سمت روستای زیبای ریگ چشمه، جنگل و کوه  دارد. مجموعه دارای نمازخانه، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، بخاری گازی، تاکسی سرویس، حمام، لابی، پنکه سقفی، فضای سبز در خارج از هتل، فضای مبله کرده در لابی، پارکینگ رایگان غیر مسقف با گنجایش 4 خودرو در کنار هر بلوک، رستوران برای صرف غذا و نوشیدنی، راهنما برای تورهای گردشگری و آلاچیق های زیبا می باشد.

همچنین به دلیل ورود مسافران و گردشگران خارجی، پرسنل این مجموعه مسلط به زبان انگلیسی میباشند. البته به دلیل حفظ حالت سنتی، این اقامتگاه فاقد تخت می باشد. همچنین ورودی هر واحد اقامتی، تعدادی پله قرار دارد. آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت نیز دارای کیفیت بسیار خوبی می باشد. برای صرف غذا نیز نگرانی نخواهید داشت زیرا رستورانی زیبا با چشم اندازی حیرت انگیز به سمت جنگل های هیرکانی در این مجموعه قرا دارد که امکان سفارش هر نوع غذای سنتی و محلی را در آن دارید.

ظرفیت اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه در علی آباد کتول

اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه در علی آباد کتول قابلیت پذیرش 112 مسافر را داشته، به دلیل امکانات عالی و فضای چشم نواز آن، در اغلب ایام سال تمامی ظرفیت آن تکمیل است.

تصاویر اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه علی آباد کتول

محیط اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه در علی آباد کتول

این اقامتگاه کم نظیر، در دل روستایی زیبا، خوش آب و هوا و سرسبز قرار گرفته، محیط اطراف آن را کوه های سر به فلک کشیده، چشمه های جوشان، جنگل های انبوه، آبشارهای بلند و طبیعتی بکر و زیبا تشکیل داده است. برای رهایی از همهمه و هیاهوی زندگی شهری، می توانید در این مجموعه دنج و دوست داشتنی اقامت نمایید.

جاذبه های اطراف اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه در علی آباد کتول

نوع ساخت این اقامتگاه موجب جذب گردشگران و احساس راحتی و آسایش هرچه بیشتر آنان گردیده، امکان دیدار از روستای زیبای نرسو، مناطق جنگلی ریگ چشمه، دریاچه توشن، آبشار کبودوال و ناهارخوران گرگان را نیز دارید.

همچنین از جمله نکات جذاب برای مسافران داخلی و خارجی به این منطقه، امکان شرکت در مراسم طبخ انواع غذاهای سنتی و محلی، پیاده روی و گشت و گذار در روستا، جنگل و کوه های اطراف این اقامتگاه در کنار لذت بردن از اجرای موسیقی زنده می باشد.

قیمت اجاره اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه در علی آباد کتول

برای اجاره این اقامتگاه پرطرفدار، متناسب به تاریخ ورودتان، مبلغ متفاوتی را باید پرداخت نمایید. برای مثال هزینه دریافتی از شما در ایام پیک سال بسیار بیشتر از ایام عادی در وسط هفته می باشد.

آب و هوا اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه علی آباد کتول

مسیر دسترسی به اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه در علی آباد کتول

با توجه به این که حدود 200 متر از مسیر این اقامتگاه، جاده ای خاکی و آسفالت نشده می باشد حتما در هنگام عزیمت به این مکان از همراه داشتن خودروی مطمئن و وسایل و تجهیزات ضروری اطمینان حاصل نمایید. البته بخش اعظم مسیر را جاده آسفالت تشکیل می دهد.

قوانین و مقررات اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه در علی آباد کتول

با توجه به این نکته که سالانه گردشگران بسیاری از سراسر ایران و جهان با فرهنگ های مختلف به این نقطه سفر می نمایند، رعایت قوانین این مجموعه لازم الاجرا بوده، در نهایت موجب آسایش خود شما خواهد شد. 

قوانین کنسلی اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه در علی آباد کتول

از آنجایی که اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه در علی آباد کتول بسیار مورد دلخواه گردشگران می باشد، در صورت تمایل به عزیمت به آن، حتما از قوانین کنسلی مطلع گردید.

فاصله اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه در علی آباد کتول تا جاذبه های گردشگری اطراف

 • فاصله تا گرگان: 45 کیلومتر (52 دقیقه)
 • فاصله تا راه آهن گرگان: 46.2  کیلومتر (51  دقیقه)
 • فاصله تا فرودگاه گرگان: 53.3  کیلومتر (52 دقیقه)
 • فاصله تا پایانه مسافربری گرگان: 45.4  کیلومتر (49 دقیقه)
 • فاصله تا  ناهار خوران گرگان: 50.7  کیلومتر (1 ساعت و 2 دقیقه)
 • فاصله تا جنگل النگدره: 49.8 کیلومتر (1 ساعت و 4  دقیقه)
 • فاصله تا دیوار دفاعی گرگان: 53.3  کیلومتر (52 دقیقه)
 • فاصله تا سد و دریاچه توشن: 55.4  کیلومتر (1 ساعت و 4 دقیقه)
 • فاصله تا  میل گنبد: 81.2  کیلومتر (1 ساعت و 21 دقیقه)
 • فاصله تا روستای جنگلی نرسو: 11.5 کیلومتر (15 دقیقه)
 • فاصله تا دریاک 88  کیلومتر (1 ساعت و 30 دقیقه)
 • فاصله تا آبشار لوه: 125 کیلومتر (1 ساعت و 55 دقیقه)
 • فاصله تا  جنگل توسکستان: 52.6  کیلومتر (55 دقیقه)

عکس اقامتگاه بومگردی ریگ چشمه علی آباد کتول